Autorská práva spisovatelů v ČR vyprší za 70 let po smrti autora. Takže pokud si chcete legálně stáhnout do čtečky knihu od svého oblíbeného autora, musíte se podívat na datum jeho úmrtí. Nyní v roce 2011 můžeme stahovat autory, kteří zemřeli před rokem 1941.

Některá díla jsou k dispozici na webu městské knihovny. Jedná se například knihy od Karla Čapka, Boženy Němcové, Karla Hynka Máchy, dále různé pohádky pro děti, například Broučci, O Popelce, Chytrá horákyně, Čert a Káča, O dvanácti měsíčkách, O Hloupém Honzovi a další. V neposlední řadě také knihy o Sherlocku Holmesovi. Další info a odkazy v článku: E-knihy zdarma

Dále jsou dostupné knihy o Kájovi Maříkovi, které napsala Marie Wagnerové – Černá a publikovala je pod pseudonymem F. Háj.
Příběhy Káji Maříka si můžete stahovat z těchto stránek: http://skolakkajamarik.cz.

Další texty českých klasických autorů, o kterých se učí ve školách, naleznete na tomto webu: http://texty.citanka.cz/

Knihy jsou ke stažení většinou ve formátu pdf nebo jsou na webu v textovém formátu. Pro čtečku je tedy nutné je zkonvertovat. Můžete využít služby Amazonu a nechat si knihu zkonvertovat zasláním na svůj Kindle email. viz článek: “Jak na zasílání a konverzi dokumentů pomocí emailů @free.kindle.com, @kindle.com“.
Také můžete využít některý software ke konverzi knih. Například Calibre.
Jak si zkonvertovat knihu pomocí Calibre se můžete dočíst v tomto článku: “Calibre – konverze souboru a nahrání do čtečky
Pokud je kniha na webu jen ke zobrazení v textu a nelze ji uložit v souboru, označte si text a pomocí ctrl+c jej zkopírujte, vytvořte si prázdný textový soubor a pomocí ctrl+v text vložte. Jestliže si soubor uložíte v txt, můžete jej do čtečky nahrát bez konverze, ostatní typy souborů z office atp je nutné zkonvertovat.
Kindle podporuje tyto typy textových souborů: Kindle (.AZW), Text (.TXT), Mobipocket (.MOBI, .PRC), PDF. PDF umí sice zobrazit, ale pro čtení je pohodlnější jej také překonvertovat do jiného formátu. Například mobi.

Nejlevnější varianta, jak si pořídit vlastní čtečku Amazon Kindle, je stále objednat si ji ze stránek Amazon.com. Viz: “Objednat Kindle z USA se stále vyplatí i po snížení limitu DPH“.
V ČR ji Kindle levněji neseženete.

Pokud máte zkušenost s objednáním čtečky po 1.4., podělte se o ni s ostatními v diskuzi.