Budou nové tablety od Amazonu hrozbou pro iPad?

by ecti
Published on: 7.7.2011
Rubriky: Články, Novinky
Komentáře: Žádné komentáře

Společnost Amazon připravuje do prodeje svoje vlastní verze tabletů, první z nich, s kódovým označením „Coyote“ bude osazen dvoujádrovým procesorem Nvidia Tegra 2 a jeho velikost bude 7 palců. Na trh by měl být uveden ještě letos na přelomu srpna a září. Ke konci roku bychom se měli dočkat desetipalcové verze s označením „Hollywood„, která bude osazena čtyřjádrovým procesorem Nvidia T30 „Kal‑El“. Na tabletech bude operační systém Android 3.2 Honeycomb.
Společnost Amazon má u zákazníků velice dobré jméno, s navrhováním hardware má již velké zkušenosti, což dokazuje i svou velmi úspěšnou elektronickou čtečkou Amazon Kindle. Elektronické čtečky nehodlá Amazon opustit, chce spíše oslovit i skupinu zákazníků, kteří si přejí všestrannější zařízení. Tablety budou mít předinstalovány aplikace jako Kindle for Android nebo aplikace pro nákup v Amazon AppStore pro usnadnění nákupu knih a aplikací od Amazonu.
Údajně se předpokládá, že v období vánoc by se mělo vyrobit cca 700 – 800 tisíc kusů těchto zařízení měsíčně.
Cena sedmipalcového modelu „Coyote“ by se měla pohybovat kolem 349$ a desetipalcový „Hollywood“ by měl stát kolem 449$, což je přibližně o třetinu méně než cena konkurenčního iPadu. Krom toho, že má Amazon k dispozici levný hardware může cenu zařízení částečně dotovat i prodejem knih, hudby a aplikací které si zákazníci mohou na webu Amazonu a nově i v Amazon AppStore nakupovat.
Podle analytiků má společnost Amazon velmi dobré předpoklady k tomu, aby mohla úspěšně konkurovat tabletům iPad společnosti Apple.
Amazon má velmi silnou pozici v oblasti propagace, levnější hardware a mohl by zopakovat úspěšný model čteček elektronických knih Kindle.
Ještě letos by prý chtěl Amazon prodat přibližně čtyři milióny těchto přístrojů, proto chce tablety začít prodávat již toto léto.

 

Žádné komentáře - Leave a comment

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Welcome , today is Čtvrtek 27.4.2017